Nové byty v REZIDENCI MLADÉ

Ač se zdá, že lokality pro bydlení jsou v Českých Budějovicích již vyčerpány, není tomu tak. A nový byt nemusí být zrovna na sídlišti. Stačí se jen poohlédnout kousek dál od centra na okraj přírody a najdete ráj na dosah vašich možností. Třeba právě jako nové byty v Mladém.

Je investice do bytu stále výhodná?

Hypotéky jak známo podražily a je nutné mít k jejímu pořízení i větší uspořenou částku. Ceny nových bytů v Českých Budějovicích vzrostly a jedním z důvodů je právě nedostupnost hypotéky. Z loňských tabulek ceny bytů lze vyčíst, že „průměrný nový byt v Českých Budějovicích stál v loňském roce při rozloze 1+kk, či 1+1 od 39 500,– za metr čtvereční“. Tato cena už pro letošek neplatí a mírně stoupla. Pokud uvažujete o koupi bytu, tak je právě teď ten nejlepší čas. Dalším důvodem, proč si raději koupit nový byt a ne třeba starší je pak neustále zvyšující cena nejen nájmů, ale i služeb či materiálů, které k renovaci starého bytu budete potřebovat a čekat půl roku na řemeslníka, když potřebujete bydlet, není zrovna ideální. Jedním z velkých důvodů je i zdlouhavý proces stavebního řízení.

Méně je více aneb, raději byt v kapse, než domek na plánku

Ano, proč ne dům? Otázka je nasnadě, když už si budete brát hypotéku, proč ne rovnou na dům. Kromě toho, že hypotéka na dům je mnohonásobně vyšší než na byt, celkem určitě nepořídíte za cenu nového bytu nový dům. Dům určený k rekonstrukci za tuto cenu sice pořídit lze, ale je dost pravděpodobné, že rekonstrukce vyjde na jednou tolik. Dům se sice jeví jako investice více zajímavá (dům lze rozdělit na následné byty, pronajímat celý, obývat s několika příbuznými apod.), ale péče o něj a náklady na jeho provoz jednoznačně hlasují proti. Oproti tomu lze byt časem částečně rekonstruovat ze společného fondu pro opravy a investice tak bude menší než ta na vlastní náklady a do celého domu. I když je bydlení bez sousedů a s jabloňovým sadem místo pár metrů trávy lákavé, nenechte se ošálit a zůstaňte při zemi. Byt je snazší a mnohem pružnější pro další využívání.

Nezapomeňte na vzhled okolí

Nejen v bytě žije člověk. Neměl by zanedbávat i okolí, ve kterém bude žít. Byty v menších městech v dojezdové vzdálenosti od ČB jsou levnější než nové byty v ČB, ale nenabízejí takové benefity, jako má dostupnost krajského města. Snoubení zeleně a nové výstavby je patrné v Mladém, kde vznikají nové bytové jednotky. Je zde právě zdůrazněn vztah k přírodě a její hlavní slovo při stavbě. Naproti tomu je stále zachována pohodlná dostupnost do centra a veškeré zázemí, které je zde samozřejmostí. A kdo by nevyměnil výhled do betonové džungle za pohled na rozkvetlý strom či plnou louku květin, tomu nevěřte.

S koupí bytu příliš neotálejte

Nové byty v Českých Budějovicích na mnoha místech nenajdeme. Kdo netouží po sídlišti, podívá se nejspíše po starším bytovém domě či starší zástavbě. Bytový dům ani zástavba nenabízí takový kontakt s přírodou jako nová výstavba a ani drobné opravy, které s sebou starší byt nese, nejsou příjemným benefitem. Tady vzniká prostor pro klidnou lokalitu rezidence v Mladém. Na tomto místě se totiž povedlo ideální spojení zeleně a krásného bydlení, které bylo přetaveno v poklidné prostory pro život ve formě nových bytů. Velmi citlivě je zde postupováno s ohledem na okolí stavby a tak je výsledný efekt velmi přirozený. V nových obyvatelích může navodit pocit, že příroda je na dosah. Stavby jsou energeticky příznivé a nezatěžují nadměrně životní prostředí, a i úspora na energiích bude každý měsíc vidět.

Nároky na nové bydlení jsou v současné době čím dál vyšší, a kdo se rozhoduje pro investici do vlastního, dává si záležet i na samotném okolí bytu. Betonové džungle a vysoké bytové domy už nejsou v kurzu. Většina nových potencionálních zájemců o bydlení klade důraz na ekologii, užité materiály a preciznost zpracování, zkrátka myslí už jinak. Tím, že mají náročnější práci, chtějí i více odpočívat a vyhledávají klidné lokality i pro možnost aktivního využití volného času jako je rezidence v Mladém. Díky ohledu na přírodu v okolí jsou domy nízké a obklopeny zelení, do které je vidět z jednotlivých bytů. Zároveň je tu zeleň součástí každého bytu i doslova fyzicky. Zahrada, která je součástí jednotlivých bytů je kouskem přírody, který dělá bydlení v rezidenci jedinečným. Příroda v rezidenci v Mladém zkrátka klepe na dveře.

Investovat do nového bytu není jen alternativou bydlení pro mladé, nový byt je ideální i pro ostatní, kdo nechtějí neustále opravovat starý dům nebo renovovat umakartovou koupelnu v paneláku, ale užívat si výhledu do zeleně. Nárůst cen nemovitostí se ještě očekává, takže investovat hned se vyplatí…